Kriisiinfo kontaktid
Kohalikku elu puudutava suurema kriisisündmuse korral hakkab olukorda lahendama Anija valla kriisikomisjon. Kriisikomisjon on Anija Vallavalitsuse alaline komisjon, mille eesmärgiks on vallavalitsusele seadustega pandud pääste-, hädaolukorraks valmisoleku- ja kriisireguleerimisalaste kohustuste täitmise korraldamine Anija vallas.
Kriisiinfo telefon Anija vallas 5450 0137
Anija valla kriisistaabi juht 551 5061
Elutähtsa teenuse osutajad:
Raven OÜ 53428272 – vee teenusepakkuja
SW Energia OÜ 520 9599 – Kehra linna kaugküttevõrgu teenusepakkuja
Sven Jablonski
Tegeleb Anija Vallavalitsuse kriisireguleerimispoliitika kujundamise, elanikkonnakaitsealase tegevuse planeerimise ja elluviimisega käsunduslepingu alusel
Varjumine
Sireenide või varjumishoiatuse korral
VARJU esimesel võimalusel,
OTSI siis lisainfot,
JÄRGI juhiseid ning
TEAVITA võimalusel teisi inimesi.
- Parim varjumiskoht on sulle lähim koht!
- Kui kuuled sireene või oled saanud riigilt EE-ALARM teavituse, et tuleb varjuda, siis mine esimesel võimalusel lähimasse siseruumi, sulge uksed, aknad ja ventilatsioon. Sõjalise konflikti korral liigu oma asukoha hoone keldrisse või selle puudumisel madalale korrusele, akendest eemale ning tugevate seintega ruumi.
- Avalikku varjumiskohta kasuta, kui sul pole mujale kohe minna ning see on sulle lähedal. Enamus avalikke varjumiskohtasid avatakse üldjuhul alles sõjalise ohu kasvades, igapäevaselt võivad need olla suletud. Vaata avalike varjumiskohtade kaarti →
- Lisainfot otsi alles siis, kui oled ohutumas kohas: infot saad leheküljelt kriis.ee, Häirekeskuse kriisiinfotelefonilt 1247, ERR-ist ja teistest meediakanalitest ning sotsiaalmeediast.
- Teavita võimalusel sugulasi, sõpru, naabreid.
AVALIKUD VARJUMISKOHAD ANIJA VALLAS:
- Kreutzwaldi 7, Kehra – Tervisekeskuse maja
- Kose mnt 22, Kehra – sotsiaalmaja
- Anija Mõis, Anija küla
- Kose mnt. 6, Alavere küla – Alavere kooli hoone
- Avalikud varjumiskohad Tallinnas ja Harjumaal
- Rohkem infot Ole Valmis veebilehel →
Kodused kriisivarud
Kriisiks saab igaüks iseseisvalt valmistuda. Selleks mõtle läbi, millised varud sul on kodus olemas ja milliseid vajauses täiendada. Kriisiolukorras võib juhtuda, et kodust lahkumine pole võimalik, poodi ei saa joosta või on mõni eluks vajalik teenus katkenud nagu näiteks elekter, vesi või küte. Sellistes olukordades on tähtis, et kodus oleks piisavalt vett, toitu ja muid tarvilikke vahendeid, et saaksid iseseisvalt hakkama vähemalt 7 päeva.
Mis varud peavad olema?
- Valmistu kodus iseseisvalt hakkama saama ilma elektri, vee ja kütteta vähemalt ühe nädala.
- Hoia kodus oma vajadustest lähtuvalt varusid: vesi, toit (mõtle ka lemmikloomale), ravimid ja muu sinule vajalik, kui elekter puudub. Auto kütusepaak hoia võimalusel alati pooltäis. Hea oleks käepärast hoida ka sularaha juhuks, kui pangamaksed häiritud on.
- Kriisivaru ei ole midagi eraldiseisvat, vaid see võib olla igapäevaselt kasutatav. Jälgi, et sul oleks vähemalt nädalane tagavara. Vaata üle, mis sul kodus juba olemas on ning mida oleks vaja juurde osta.
Rohkem asjalikke nõuandeid leiad Ole Valmis veebilehelt →