2022 ELANIKEKAMPAANIA

Anija vallas algab aasta lõpuni kestev kampaania, mille eesmärk on saada registrisse juurde uusi vallakodanikke. Valla arengu tagamiseks on Anija vallale iga registreeritud elanik oluline.

Kõik, kes veel käesoleval aastal registreerivad oma elukoha Anija valda, osalevad loosis, mille auhinnaks on 10  tänukingitust. Kingitused saab vallavalitsusest kätte tuleva aasta 16. jaanuarist.  Samuti loositakse jaanuaris kõigi seniste elanike vahel, kelle elukoht 1. jaanuari seisuga on Anija vald, välja 10 auhinda. Peaauhinnaks 500 euro väärtuses Sportlandi kinkekaart.  

Kuigi kampaaniaperiood kestab 30. detsembrini, paneb vallavalitsus südamele, et elanikuks registreerimist ei jäetaks viimasele minutile. Kiireim viis seda teha on e-rahvastikuregistri iseteenindusportaalis https://www.rahvastikuregister.ee/, kuhu tuleb ID-kaardiga sisse logida. Teine võimalus on saata vallavalitsusse täidetud elukohateade, mille blanketi leiab siseministeeriumi kodulehelt ja see digitaalselt allkirjastatuna vallavalitsusse saata. Elukohateate saab täita ka kohapeal vallavalitsuses. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument ning vajadusel eluruumi kasutamise õigust tõendav dokument.

 

Anija valla rahvastikuregistrijärgseks elanikuks registreerimise kampaania juhend

1. Kampaania kestab 28. novembrist 2022 kuni 30. detsembrini 2022 kella 14.00-ni.

2. Kampaanias osalevad kõik isikud, kelle elukoht seisuga 1. jaanuar 2023 on rahvastikuregistri järgi Anija vald. Auhindade loosimisel kasutatakse rahvastikuregistrist saadud elanike nimekirju.

3. Kõigile täisealistele isikutele, kes kampaania jooksul registreerivad end väljastpoolt Anija valla omavalitsusüksust Anija valla rahvastikuregistrijärgseks elanikuks ning kes on rahvastikuregistri järgi Anija valla elanikud seisuga 1. jaanuar 2023, saavad osaleda loosimises ning 10 võitjat saavad valida endale meelepärase kingituse alljärgnevast nimekirjast:

3.1. Elroni sõidukrediit 200€;

3.2. Coop-i kinkekaart 200€;

3.3. Circle K kütusekaart 200€.

4. Kampaania auhinnad loositakse välja 06. jaanuaril 2023 kell 10.00 kõigi Anija valla elanike vahel, kelle elukoht rahvastikuregistri järgi on seisuga 1. jaanuari 2023 Anija vald. Auhinnad loositakse välja järgmiselt:

4.1. loosimiseks genereeritakse programmi abil 10 numbrit, mille alusel leitakse inimeste nimed elanike nimekirjast, kes end elanike kampaania ajal Anija valla elanikuks registreerisid.

4.2 Loosiga auhinnad võitnud isikutega võtab Anija Vallavalitsus personaalselt ühendust. Loosimise tulemused tehakse teatavaks hiljemalt viie tööpäeva jooksul valla veebilehel.

4.3 Auhinnast loobumise korral uut loosimist ei korraldata.

 

Loosimine Anija valla elanike vahel

Anija Vallavalitsus loosib aasta alguses välja 10 auhinda kõigi Anija valla elanike vahel (v.a kampaania ajal liitunud elanikud), kelle vahel loositakse välja üks peaauhind. Nimed kirjutatakse sedelitele, mis lastakse loosikasti. Loosikastist valib fortuuna ühe sedeli, millel olev isik on peaauhinna - 500 euro väärtuses Sportlandi kinkekaart - võitja.

Kõik teised 9 võitjat saavad valida endale kingituse kolme punkti 3 alapunktides loetletud kinkekaartide vahel.

 

Kuidas registreerida end valla elanikuks?

1. Täida elukohateade kodanikuportaalis

Kõige kiirem ja lihtsam viis elukohateate esitamiseks on läbi e-rahvastikuregistri iseteenindusportaalis https://www.rahvastikuregister.ee/. Midagi keerulist peale nime, isikukoodi ja aadressi seal ei küsita. 

2. Saada elukohateade postiga

Veebist leiad elukohateate blanketi, mille saad siseministeeriumi kodulehelt alla laadida siit. Täida blankett, lisa koopia isikut tõendava dokumendi isikuandmetega leheküljest ning saada mõlemad Anija Vallavalitsusse. 

3. Täida elukohateade Anija vallavalitsuses

Tule vallavalitsusse, täida elukohateate blankett või võta kodust juba eeltäidetuna kaasa. Kaasa tuleb võtta ka isikut tõendav dokument ja eluruumi kasutamise õigust tõendav dokument, kui sa ei ole ise eluruumi (kaas)omanik.

Aga kui ma pole eluruumi omanik?

Juhul kui sa ise ei ole eluruumi omanik, siis on vajalik lisada elukohateatele ka eluruumi omaniku nõusolek. Nõusoleku küsimine käib elektroonilise avalduse puhul elektrooniliselt. Kirjutage avalduses vastavasse lahtritesse omaniku kontaktandmed ning pange linnuke allkirjastamist nõudvasse kasti. Eluruumi omanik saab seejärel portaali logides omalt poolt digiallkirja panna.

Kui te aga lisate avaldusele koopia üürilepingust, siis pole omaniku nõusolekut enam uuesti vaja küsida.

Kontrollige üle avaldusel olevad andmed ja vajutage nupule "Salvesta".  Kui esitatud andmed olid korras, siis peate avalduse allkirjastama, selleks vajutage nupule "Allkirjasta".

 

REGISTREERI END VALLA ELANIKUKS!

2022

Kus viga näed laita, seal tule ja aita. (eesti vanasõna)

#elanikekampaania2022 #anijavald